Silniki spalinowe

Silniki HONDA

Nowoczesne i designerskie silniki zaburtowe Honda w technologii 4-suwowej umożliwiają ludziom przyjemne podróżowanie po oceanach, morzach, rzekach i jeziorach. Są świadectwem nowoczesnej i pro-ekologicznej techniki inżynieryjnej, której celem jest tworzenie konstrukcji praktycznych i stale podnoszących komfort życia. Honda, od początku istnienia, jest prekursorem rozwiązań technicznych, które są niezawodne, trwałe i oszczędne podczas wieloletniej eksploatacji, łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska.

W ciągu 50 lat koncern Honda stał się największym na świecie producentem silników, które są szeroko stosowane w motoryzacji, maszynach budowlanych, łodziach, maszynach i urządzeniach do pielęgnacji ogrodu, odśnieżarkach, agregatach prądotwórczych, motopompach, samolotach i wielu innych urządzeniach. Marka stała się synonimem najwyższej jakości i przykładem tej renomy jest stosowanie silników Honda przez konkurencyjnych producentów maszyn i urządzeń.

„NIE SZUKAMY POŁOWICZNYCH ROZWIĄZAŃ”

Honda zawsze była prekursorem nowatorskich rozwiązań technicznych. Przykładem są jedyne na świecie odśnieżarki z napędem hybrydowym, samochody FCX zasilane ogniwami wodorowymi, innowacyjne silniki odrzutowe czy najbardziej zaawansowany humanoid ASIMO. Takim też przykładem nowatorstwa w przeszłości było zbudowanie w 1964 r. pierwszego 4-suwowego silnika zaburtowego. 

Konstrukcja 4-suwowego silnika zaburtowego Honda,  w epoce silników 2-suwowych, była przełomem w branży. Ewolucja tego typu silnika jest jednocześnie historią ogólną tej technologii, ponieważ Honda od początku wyznaczała światowe trendy. Wiele silników zaburtowych Honda opiera się na doświadczeniach z produkcji samochodów osobowych. Solidność, niezawodność i jakość tych konstrukcji została potwierdzona w milionach jeżdżących po całym świecie modeli Civic, Accord i Odyssey. Sprawdzone w praktyce technologie wdrożono do silników zaburtowych, np.: system zmiennych faz rozrządu V-TEC czy kolektory dolotowe o zmiennej długości. Te same rozwiązania były uprzednio testowane przez wiele lat na torach Formuły 1.

SILNIKI ZABURTOWE HONDA – TRAFNY WYBÓR

NIŻSZE KOSZTY EKSPLOATACJI

Silniki 4-suwowe Honda spalają ok. 50% paliwa mniej, niż 2-suwowe silniki zaburtowe, co przekłada się na koszty zużycia paliwa.

TECHNIKA HONDA MARINE

Honda stosuje kilka unikalnych i opatentowanych rozwiązań technicznych, dzięki czemu silniki zaburtowe wyróżniają się bardzo dobrymi osiągami. Przykładem jest inteligentny system BLAST zwiększający moment obrotowy czy system ECOmo/Lean Burn Feedback polegający na optymalizacji składu mieszanki paliwowo-powietrznej w zależności od stopnia obciążenia silnika. Stosuje również znany od dawna z silników samochodowych system zmiennych faz rozrządu VTEC. O zaawansowaniu konstrukcji silników zaburtowych Honda świadczy fakt, że spełniają one nie tylko obecnie obowiązujące normy emisji spalin, ale również te, które będą obowiązywać w przyszłości.

WIELOWARSTWOWA POWŁOKA ANTYKOROZYJNA

Każdy silnik zaburtowy Honda przechodzi 4-etapowy proces zabezpieczenia specjalną powłoką ochronną. Zabezpiecza ona silnik przed szkodliwym oddziaływaniem słonej wody, działaniem promieniowania UV oraz innymi, ciężkimi warunkami atmosferycznymi.

SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA

Honda patrzy daleko w przyszłość i z dużym wyprzedzeniem tworzy innowacyjne rozwiązania, ponieważ długo przygotowuje wdrażanie nowych modeli urządzeń. Wszystkie nowe rozwiązania powstają z myślą o szerokim zastosowaniu, niezawodności, wieloletniej eksploatacji i wygodzie klienta. Każde nowe urządzenie, zanim trafi do seryjnej produkcji jest wnikliwie sprawdzane i testowane.

Oferujemy pełną gamę silników spalinowych HONDA.

W celu uzgodnienia specyfikacji, szczegółów dostawy, itp – prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy:

tel./fax. 82 563 12 12
kom. 602 592 862 oraz 666 022 106 
tel./fax. 82 566 11 13 
email: nortok@op.pl